درود: از سری مطالب تالار افتخارات فوتبال کازرون به سراغ یکی از چهره های پر افتخار ورزش کازرون رفتیم که زحماتی زیادی در راه اعتلای ورزش کازرون کشیده است:

 

عباس کشتکار متولد 1330 کازرون از نخستین ورزشکاران شهر ما بوده که بطور علمی و اکادمیک وارد کار زار ورزش شده است. عباس اقا در سال 1355 با شرکت در کلاس مربیگری زیر نظر مدرس نامدار المانی (هانس) موفق به اخذ مدرک مربیگری  با  نمره خیلی خوب شد ویک سال بعد زیر نظر استاد محمد صالحی که از خوشنام ترین داوران فوتبال ایران بوده مدرک معتبر داوری نیز اخذ نمود.

عباس کشتکار دبیر اموزش وپرورش کازرون از همان اوایل شغل شریف معلمی دین خود را به مردم وجوانان کازرون ادا نموده و در کنار تدریس شروع به امر خطیر مربیگری وپرورش استعدادهای ناب جوانان این شهر کرد. مدرسه راهنمایی داریوش که در ان زمان از بهترین مدارس این شهر بود محل خدمت عباس اقا گل بود .این مدرسه سرشار از بچه های با استعداد چه در زمینه علم وچه در زمینه ورزش بود وخدمات زیادی به ورزش کازرون کرد . بهترین ورزشکاران دهه 50 وحتی دهه 60 از هندبال و فوتبال گرفته تا کشتی و والیبال از دانش اموزان این مکان اموزشی بودند که به موقع به شرح خدمات ان خواهیم پرداخت.

عباس اقا با استفاده از دانش اموزان این مدرسه تیمی بنام کارگر را تشکیل داد که این تیم به یکی ا زتیمهای بازیکن ساز در کازرون معروف شد وبزرگان زیادی را تحویل جامعه ورزشی کازرون داد  این تیم مدتی نیز با نام بانک سپه فعالیت میکرد.

از این تیم بزرگانی همچون : ابراهیم سرشار/ علی بسیجه/قاسم ریحانی / مسعود سرشناس /دکتر شاپور ابراهیمی/ دکتر رسول رهگشا/ اصغر حاتمی / سعید نقیبی/ مرحوم حمید بی نیاز/ بهادر ریاضی /بیژن فرخزاد/منصور رادفر/ دکتر اجاقی و.....

به جامعه ورزش کازرون تحویل داده شد واینها همه در سایه درایت وتلاش عباس کشتکار بود.ایستاده از راست:اقای احمد سیف الهی(سرپرست)نادر نظر پور......./ابراهیم باغبانی/کمال برمکی/ابراهیم سی سختی/ محمد حسین باروتی(بشارتی)/غلام شجاعی/بیژن فرخزاد/ استاد عباس کشتکار

نشسته از راست:مرحوم قدرت اله باغبانی/ مرحوم حسین دشتی/ دکتر رسول رهگشا/عظیم مالک/ علی بسیجه/سیاوش هوشیار /جعفر شیر نژاد/هدایت دشتبان ورضا طهماسبی

عباس کشتکار در سال 1358 در مسابقات قهرمانی فارس با تیم منتخب کازرون وبا اقتدار کامل به مقام قهرمانی رسید وبه عنوان پاداش این قهرمانی از استاندار وقت فارس قول چمن استادیوم کازرون را گرفتند. عباس اقا بعدها در سال 61 نیز مجددا با تیم منتخب به نایب قهرمانی در استان رسید همچنین در سال 64 که بازیها بصورت لیگ برگزار گردید.ایستاده از راست: استاد عباس کشتکار/سهراب فرهادیان/ رسول هدایت/ کریم رنجبر /رحیم برزگر/ صادق ابراهیم پور/ مسعود هنرمند / حمید فروغی و کریم پیروی(سرپرست)

نشسته از راست: محمد خلیل رزمی/ علی بسیجه/ مهدی مصلایی وسردار(احمد) احمدی

عباس کشتکار در سال 60 هم مدتی به عنوان دبیر هیت هندبال کازرون در کنا راستاد محمد حسن مصلایی فعالیت نمود همچنین در تمامی این سالها یکی از داوران نمونه درسطح شهرستان و استان بود وبازیهای زیادی را قضاوت نمود. سال ۷۴ نیز با تیم منتخب کازرون در مقابل تیم استقلال تهران قرار گرفت که نتیجه ان بازی یک بر یک مساوی تمام شد.

عباس اقا در طول دوران پر افتخار ورزشی خود در تمامی زمینه ها به ورزش کازرون خدمت کرده از مربیگری وداوری گرفته تا ریاست هیت فوتبال و کمیته داوران و.... وشاگردان زیادی به جامعه ورزش تقدیم نموده است .

خدا قوت عباس اقا که بدون چشمداشت به این مردم وجوانان کازرون خدمت کردی استادی برزانده نام شماست ایزد منان نگهدار شما باشد.

با اطلاع دوستان وبازدیدکنندگان عزیز میرسانم که درسایت فرهنگی اجتماعی بابونه وهمچنین هفته نامه طلوع شهرستان کازرون مطالب مربوط به تاریخ ورزش کازرون وافتخار افرینان ان نگاشته میشود ومیتوان در صورت علاقه مندی مراجعه نمود.

 


برچسب‌ها: عباس کشتکار, کارگر
+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:32  توسط محمد | 

درود: در تاریخ ورزش کازرون  خانواده های زیادی بودند که ورزشکاران فراوانی به جامعه ورزشی کازرون تحویل دادند.

یکی از این خانواده ها , خانواده سرشناس بوده که ورزشکاران فراوانی را تحویل جامعه ورزش کازرون داد: مرحوم جمشید سرشناس(والیبال)فرج سرشناس(والیبال) پرویز سرشناس (والیبال وکشتی )بهنام سرشناس(فوتبال) مسعود واصغر ومرحوم حبیب سرشناس(فوتبال)  

شرح مطلب عکس هفته به مناسبت بیست وششم بهمن ماه مصادف با  چهاردهمین سالگرد در گذ شت مرحوم حبیب سرشناس از فوتبالیستهای  محبوب تیم استقلال کازرون است: حبیب سرشناس فوتبال خود را از تیم پیام هما کازرون اغاز کرد وسپس به تیم استقلال رفت وبا این تیم در سال 69 به مقام نایب قهرمانی  ودر سال 70 به مقام قهرمانی باشگاههای کازرون رسید. با اعلام انحلال تیم استقلال به علت اختلاف با تربیت بدنی وقت کازرون در سال 72 مرحوم به تیم سایپا رفت . ودر شروع فعالیت مجدد تیم فوتبال استقلال به این تیم بازگشت وبا قهرمانی در دسته دوم باشگاههای کازرون در سال 75 در سال بعد با این تیم به مقام قهرمانی در دسته اول رسید تا اینکه در تاریخ بیست وششم بهمن ماه سال 76 به علت بیماری رماتیسم قلبی دار فنای را وداع کرد.

باشگاه ورزشی استقلال کازرون قهرمانی زود هنگام در مسابقات  فوتبال پیشکسوتان کازرون  را به روح دو عزیز از دست رفته این تیم حبیب سرشناس وداود سلطانی تقدیم نمودند. روحشان شاد

ایستاده از راست: مسعود سرشناس(سرمربی وقت)مجید اهن جان/مرحوم حبیب سرشناس/ کاظم مظلومیان/ هادی محصلی/ مجید رادفر ومحسن سلیمانی

نشسته از راست :محمدرضا پولادی/اصغر سرشناس/ شاهین فرهی/ محمد غلامزاده وداود سقا زاده


برچسب‌ها: عکس هفته, مرحوم حبیب سرشناس
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:0  توسط محمد | 

درود: در ادامه تالار افتخارات فوتبال کازرون در این مطلب به یک شخصیت میپردازیم که افتخار ایران زمین است.

شهید ناصر شاملی کازرونی متولد دیماه 1329 ابادان

شهادت: ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴- آبادان

شهید شاملی مثل تمامی بچه های اون زمان ابادان فوتبال را از کوچه پس کوچه های محله های ابادان شروع کرد .همین که ساکن محل احمد اباد باشی یعنی که فوتبالیست هستی

احمد اباد ابادان فوتبالیستهای زیادی به فوتبال ایران معرفی کرده که همگی مایه افتخار برای ایران زمین بوده اند مظلومی ها

قاسمپورها شاملی ها رزمی ها وبسیار دیگر

مشوق اصلی اقا ناصر پدرشون مرحوم عباس اقا شاملی که خود از خادمین فوتبال ابادان بود وهمین عشق پدر به فوتبال باعث شد که تمامی فرزندان به این رشته ورزشی گرایش پیدا کنند وهمواره نام خانواده شاملی بر تارک ورزش ایران درخشان نما یند.

شهید شاملی خیلی زود به ترکیب اصلی تاج ابادان راه یافت ویک شبه به شهرت رسید وبا بازی زیبا برای خود اسم ورسمی بدست اورد. اون زمان هنوز تیم صنعت نفت وجود نداشت ورقابت بین چهار تیم (کارگرو کیان و تاج و شاهین) بود تا اینکه با شروع لیگ تخت جمشید ابادانیها تصمیم گرفتن که به جای تیم تاج که در مسابقات زیر گروه برای لیگ تخت جمشید انتخاب شده بود یک تیم منتخب از فوتبال ابادان تشکیل داده وبا این تیم وارد مسابقات شوند وهمین باعث بوجود امدن تیم صنعت نفت شد. غلامحسین واقف بعنوان سرپرست از طرف شرکت نفت مامور به انتخاب بازیکن وتشکیل این تیم شد واو از تمامی تیمها بازیکنان نخبه را به تیم تازه تشکیل شده صنعت نفت دعوت از جمله شهید ناصر شاملی از تیم تاج

ناصر شاملی استاد دریبل طراح وبازیسا ز خود  رادر دل ابادانی ها جا کرد حالا کمتر کسی بود که نه تنها در ابادان بلکه در فوتبال ایران او را نشناسد وقتی با زوجش (فریدون لقمان) جفت وجور میشد کمتر خط هافبکی توان مقابله با انها را داشت

در زمان سرمربیگری رایکوف به تیم ملی جوانان ایران دعوت شد ولی به خاطر اختلاف با رایکوف از تیم ملی خط خورد

ناصر شاملی تکنسین بهداری ابادان بود ودردر سال 1353 با سرکار خانم دهداری ازدواج کرد که حاصل ازدواجشان سه فرزند میباشد که همگی تحصیل کرده ومایه افتخار میباشند.ناصر در سال ۱۳۵۲ در جام اعلم که به قهرمانی تاج آبادان منجرشده بعنوان ستاره جام شناخته شد.

ناصر در زمان اوج به تیم نادی الکویت دعوت شد ولی عشق به ابادان اجازه جدا شدن از این مردم خونگرم را نداد تااینکه جنگ تحمیلی اغاز شد وخاناده شاملی مجبور به ترک ابادان شد وبه زادگاه پدری کازرون امدند ولی ناصر در ابادان ماند و به مردم ورزمندگان خدمت کرد .

با دوست وهمبازی قدیمش ذالفقار نظام ازادی در کازرون تیم مهاجرین را تشکیل داده وبا انجام بازیهای زیبا کازرونیها را بوجد میاوردند البته در زمان اوج شهید شاملی در اواخر دهه 40 و50 شهید شاملی در فوتبال کازرون نیز فعالیت میکرد وبه عنوان یار کمکی در تیم پیکان کازرون بازی میکرد.  

با تیم مهاجر در سال 63 به مقام قهرمانی جام حذفی کازرون دست یافت . تا اینکه در اوایل سال64 در تمرین تیم بهداری ابادان با لباس ورزشی ودر حین تمرین به شهادت رسید .در روز تشیع جنازه شهر کازرون به حالت تعطیل در امد وتمام مردم شهر ناصرشون با کمال احترام تشیع وبه خاک سپردند روحش  

شاد.

محمدرضا پولادی

 


برچسب‌ها: شهید ناصر شاملی, صنعت نفت ابادان, ذالفقار نظام ازادی
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 7:43  توسط محمد | 

درود: در ادامه مطالب تالار افتخارات فوتبال کازرون به سراغ یکی دیگر از این افتخار افرینان بنام مصطفی توان میرویم:

مصطفی توان متولد اول فروردین 1338 دبیر ورزش مدارس کازرون فوتبال خود را از تیم نوجوانان نیرو در سال 1353 اغاز کرد ودرست دو سال بعد در سال1355 به تیم منتخب بزرگسالان کازرون به مربیگری استاد حسن شکر ریز دعوت شد واز اون زمان در تمامی تیمهای منتخب از جوانان ومدارس گرفته تا بزرگسالان حضور فعال داشته وبا این تیم بارها به مقام قهرمانی رسید. اقا مصطفی با تیم نیرو که بعدها با نامهای رستاخیز وانقلاب فعالیت میکرد نیز بارها موفق به کسب مقام وعناوین مختلف در سطح شهرستان  شده است .

مصطفی توان بعد از استخدام در اموزش وپرورش کازرون از سال 1360 تا همکنون به عنوان مربی ومعلم ورزشکاران بسیار زیادی را به جامعه ورزش کازرون تحویل داده است همچنین در مسند مربیگری تیمهای منتخب جوانان کسب مقام قهرمانی فارس در سال64به همراه سردار احمدی ودر سال 66و67به سر مربیگری خودشان وکسب مقام نایب قهرمانی در سال 69 دست یافته ودر رده سرمربیگری منتخب مدارس  راهنمایی در سالهای 62و63 موفق به کسب مقام قهرمانی در سطح استان وبا تیم منتخب دبیرستانها در سال 69و70 هم موفق به کسب مقام قهرمانی گردیده است.

اقا مصطفی در پست هافبک بازیهای ماندگاری از خود به نمایش گذشت وبارها باعث شادی تماشاگران وطرفداران فوتبال شد .بهترین بازی خود را در مقابل تیم قدرتمند شاهین بوشهر بنمایش گذاشته وزننده تنها گل تیم انقلاب کازرون در ان بازی زیبا بود. اقا مصطفی در سال 69 با تیم انقلاب کازرون بعنوان سر مربی- بازیکن به مقام قهرمانی رسید.

در طول دوران پر بار ورزشی ایشان اساتید زیادی به پیشرفت فوتبال اقا مصطفی کمک کردند که اقا مصطفی خود را به انها مدیون میداند از جمله :استاد علی اکبر جمشیدی/ عبدالحمید متوسل / عبدالصاحب نیکویی/عباس راسخ/ سید حمید کاظمینی/عباس کشتکار/رسول هدایت/سردار احمدی/ غلامحسین ماهیانه واستاد حسن شکر ریز

اقا مصطفی شاگردان نیز به جامعه ورزشی کازرون تحویل داده که از انجا که این تعداد بسیارند از نامبردن  انها معذور میباشیم

اقا مصطفی در عرضه داوری نیز یکی از زحمتکشان فوتبال کازرون بود .

در حال حاضر نیز اقا مصطفی به همراه استاد عباس راسخ وظیفه هدایت تیم منتخب کازرون را به عهده دارند ودر اولین بازی در مقابل تیم فجر شهید سپاسی با نتیجه دو بر یک مغلوب این تیم شدند .

ایستاده از راست:مصطفی توان/حیدر ارجی/ نادر نامی نژاد/ایت زحمتکش/هادی محصلی و کاظم افشار

نشسته از راست: عبداله ابراهیمی/عظیم مولودیان/اصغر سرشناس/حمید راهپیماوحمید حسین کریمی  

محمدرضا پولادی.


برچسب‌ها: مصطفی توان, منتخب مدارس, جدید ترین عکس منتخب پیشکسوتان کازرون 18, 11, 90
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:13  توسط محمد | 

عکس هفته:

درود: والیبال روزگاری ورزش اول کازرونیها بود حتی در مسابقات قهرمان کشوری سال 1335 در اصفهان به مقام نایب قهرمانی رسید( در اون زمان مسابقات اموزشگاهی حکم قهرمانی کشور را داشته وتنها مسابقات در سطح کشور بوده که برگزار میشده) همچنین در سال1346 در مسابقا ت اموزشگاهی به مقام قهرمانی در شهر گرگان رسیده  وبارها در سطح استان مقام قهرمانی ونایب قهرمانی داشته است ..............

عکس مربوط به تیم منتخب کازرون سال 1357 در شهرستان اباده  که موفق به کسب مقام سومی فارس نائل شدند.

ایستاده از راست: رضا هاشمپور/ هاشم ستونی /  محسن اصف جاه

نشسته از راست: عباس حبیبی / ابراهیم محمودی و صدراله حبیبی 

سخنی با دوستان: در نظر داریم با یاری خداوند متعال وهمت دوستان انجمن حمایت از ورزش کازرون به قصد حمایت از ورزشکاران پیشکسوت و ورزشکاران فعلی واهداف کلی وزیر بنایی دیگر راه اندازی نماییم در صورت موافقت یا مخالفت با این طرح  نظرات خود را اعلام نمائید

با تشکر محمد رضا پولادی

 

 


برچسب‌ها: عکس هفته, والیبال کازرون, انجمن حمابت از ورزش کازرون, ابراهیم محمودی, عباس حبیبی
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 0:4  توسط محمد | 

درود: دبیرستان شاپور1345

گوشه حیاط پسری قدبلند تک وتنها نشسته وبه نقطه خیره شده بود یک دفعه صدایی اورا از خلوت خود بیرون کشید" فوتبال بلدی  یا نه" جواب داد : بدم نمیاد. خوب عصری بیا پل تن......

واین شد آغاز تولد دوران ورزشی یکی از اسطوره های فوتبال کازرون

غلامرضا خرمک متولد 1329 آبادان :

عضو تیمهای: تاج ،پاس ومنتخب جوانان ،مدارس ومنتخب بزرگسالان کازرون

افتخارات: قهرمان جام اروند رود با تیم تاج(۱۳۴۵)،قهرمان آموزشگاههای فارس(۱۳۴۷)،مقام ششم کشور با منتخب مدارس کازرون(۱۳۴۷)،قهرمان جام تاجگذاری(۱۳۴۹)با تیم تاج ،نایب قهرمان آموزشگاههای فارس (۱۳۴۸-فسا)،قهرمان باشگاههای کازرون با تیم تاج در سالهای (۱۳۵۰-۱۳۵۱-۱۳۵۲)،قهرمان آموزشگاههای فارس(۱۳۵۱-کازرون)،نایب قهرمان جوانان کازرون (۱۳۵۱) در کسوت مربیگری تیم جوانان تاج،قهرمان جوانان کازرون (۱۳۵۲)با تیم جوانان پاس در کسوت مربیگری

 غلامرضا خرمک دارای پدر ومادر کازرونی ،که خیلی زود ودردوران بچگی به کازرون برگشته وساکن شهر کازرون شدند در آبادان درهمسایگی اسطوره فوتبال ایران مرحوم حمید برمکی که ایشان نیز اصا لتن کازرونی بودند زندگی میکردند وتحت تاثیر آن مرحوم به فوتبال علاقه مند شدن وبا حضور در سر تمرینات تیم شاهین آبادان که از بهترین های آن زمان ایران بود این علاقه چندین برابر شد .

غلامرضاخرمک را استاد ضربات کات وکاشته میدانند وخود تبحر در این ضربات را برگرفته ازتمرینات مرحوم حمید برمکی واو را استاد خود میداند.

غلامرضا خرمک در کازرون فوتبال خود را از زمین پل تن وزیر نظر برادران دژکام آغاز کرد وخیلی زود با وجود سن کم به یکی از بهترین مهاجمان فوتبال شهر ما مبدل گشت وبا تیم تاج و منتخب مدارس ومنتخب کازرون به افتخارات زیادی دست پیدا کرد. نام غلام خان پشت هر مدافعی را بلرزه در میاورد.غلام خان خرمک در سال ۱۳۴۷ با تیم منتخب مدارس کازرون با اقتدار به مقام قهرمانی فارس رسیده وبعنوان نماینده فارس در مسابقات قهرمانی کشور شرکت نموده که در آن مسابقات به مقام درخور ششمی رسیدند. زوج غلام خرمک با کرم دژکام در تیم تاج وترکیب این دو با حاجی متوسل درتیم منتخب کازرون ومنتخب مدارس لرزه بر اندام هر مدافعی می انداخت.

بزرگترین وبهترین خصوصیات غلام خان اخلاق عالی درکنار تکنیک وشم گلزنی بسیار خوب , استاد ضربات کات وهمچنین ضربات کاشته بود. غلامرضا خرمک در کنا ربازی به مربیگری تیم جوانان تاج وبعدها که این تیم به پاس تغییر نام داد نیز پرداخت وبه مقام قهرمانی ونایب قهرمانی نیز دست یافت همچنین در مقاطعی نیزسر مربی تیم بزرگسالان پاس بود.

اقا غلام در پست گوش راست بازی میکرد و بهترین گل خود را گل به تیم پادگان ارتش که از تیمهای پرقدرت کازرون بود میداند .

اقاغلام تاسال1356 بازی کردولی به علت مصدومیت از ناحیه کمر خودرا از میادین کنار کشید ولی همواره بیاد فوتبال ومردم کازرون بوده وخواهند بود.

  ایستاده از راست:خداکرم دژکام شهید حسن اعتمادی /مسعود عابدی/باقر باقر پور/غلامرضا خرمک /کرامت فضل الهی وحسین خرمک

نشسته از راست: هوشنگ خلیل زاده/صمد رهایی/ماشااله دژکام/سید ابوالحسن موسوی/......./حمید فروغی

سید اسماعیل جوادی/محمد رضا سلطانی/ ماشااله دژکام( کسی که اورا کشف کرد)/خداکرم دژکام ومحمد باقرمهندسی مربیان اقا غلام بوده وهمچنین درکنار بازیکنان بزرگی مانند جعفرعبادی/عباس مهمان نواز/عباس شاکری/برادران فروغی /منوچهر خسروانی /برادران متوسل /  داریوش بامداد/عباس راسخ/شهید حسن اعتمادی و........... بازی کردن را جزء افتخارات ورزشی خود مید اند

قابل ذکرست که برادران اقا غلام نیز از فوتبالیستهای مطرح کازرون بودند(اسدا اله وحسین)

استاد کرامت اله (ماشااله)دژکام وغلامرضا خرمک (نشسته) دو اسطوره فوتبال کازرون

با آرزوی بهروزی برای اقا غلام که زحمات فراوانی برای ورزش کازرون کشید وهنوز روی اسم کازرون تعصب خاصی دارد. محمد رضا پولادی

 


برچسب‌ها: فوتبال کازرون, غلامرضا خرمک, تیم پاس, عکس قدیمی فوتبالیستها
+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 20:37  توسط محمد | 

عکس هفته:

درود : عکس هفته به تیم نوجوانان دنیای ورزش کازرون در سال 1356 تعلق دارد: در این تیم بازیکنان حضور دارند که بعدها در فوتبال کازرون مطرح شده و از خوبهای ورزش کازرون شدند.

ایستاده از راست: مرحوم ابراهیم محصلی/قاسم خاکی/قاسم رضاخواه/محمد جواد گلستان فرد/خسرو راه پیما/مهدی دشتی/حبیب رضاخواه وشهید قاسم پراور (سر مربی)

نشستهاز راست:فرزاد تارخ/جعفر دهقانی/قاسم دشتی/عبداله ابراهیمی/حسن ابراهیمی و فرهاد فرجی

یاد شهید قاسم پراور که از دروازه بان خوب وشایسته فوتبال کازرون وهمچنین مربی تیم نوجوانان دنیای ورزش بود را گرامی میداریم. محل شهادت:سوسنگرد   تاریخ شهادت :18/10/1359


برچسب‌ها: فوتبال کازرون, تیم دنیای ورزش, شهید قاسم پراور, سوسنگرد, عبداله ابراهیمی
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 21:5  توسط محمد | 

درود: از سری مطا لب تالار افتخارات ورزش کازرون به قسمت دوم افتخار افرین ورزش کازرون عباس شجاعی میپردازیم:

عباس در دوران اوج قهرمانیش علاقه زیاد به مربیگری وداوری داشت ودر کنار کشتی گرفتن از این دو امر خطیر غافل نبود.

در سالهای میانه دهه 50 به مربیگری نوجوانهای کازرونی پرداخت وشاگردان زیادی را به جامعه کشتی تحویل داد که میتوان به تعدادی از انها اشاره کرد: حاج اصغر شجاعی برادر کوچکترش دارنده مقام سوم نوجوانان ایران درسال 1355 وقهرمان جوانان وبزرگسالان فارس وهمچنین پهلوان پهلوانان ایران زمین در هشت سال دفاع از خاک پاک ایران / برادران پردل دارنده مقام قهرمانی در استان/ برادران صادقپور/ سیروس پور رستم / عبدالرضا حاتمی/ ناصر لکی / حمید رادفر/ حجت پهلوانی و....

که همگی دارای عناوین در خوری بودند. 

بعداز دوران سپاه دانش عباس فلک به استخدام اموزش وپرورش در آمد وبه یاسوج منتقل شد که در آنجا هم باعث رونق کشتی آن شهر شد ومدتها بعنوان ریئس هیت کشتی وسرمربی تیم یاسوج به ورزش کشتی خدمت نمود.درکنار کشتی برای اولین بار درآن شهر جودو وسپس هاکی وکاراته نیز راه اندازی نمود. وبعد از بازگشت به کازرون به منوال قبل به امر مربیگری پرداخت وبارها باتیم منتخب کازرون به مقام وافتخار دست پیدا کرد وهمچنین مدتی هم در خدمت ورزش نابینایان و ورزش هلال احمر کازرون بود.

در کنار مربیگری به امر خطیر داوری نیز پرداخت وبا تمام مشکلات در کلاسهای داوری شرکت نمود وبا توجه به علاقه فراوان واستعداد منحصر بفرد خیلی زود پله های ترقی را طی نمود وکم کم به درجه داور بین المللی کشتی رسید وبارها در مسابقات مهم جهانی شرکت نموده وکشتی های بسیار مهم جهانی را قضاوت نموده است که این ها همه موجب افتخار وسربلندی ورزش کازرون است .

عباس نازنین سالها ریاست کمیته داوران کشتی فارس رادر کارنامه پرباروطلایی خودبه همراه دارد که با تلاش خستگی ناپذیر موجب ارتقا داوران استان در سطح کشوروهمچنین در رده بین المللی شده است. در کنار داوری کشتی ازاد و فرنگی / کشتی پهلوانی وهمچنین ورزش زورخانه ایی را قضاوت میکند.عباس شجاعی خدمات بیشماری به ورزش مدارس نیز چه در دوران جوانی بعنوان ورزشکار و چه بعدها در مقام مسئول و کارشناس ارشد ارائه نمود واینکه بازنشسته اموزش وپرورش میباشد.

عباس اقا دارای دو فرزند پسر است که هر دو تحصیل کرده و ورزشکارمیباشند. پوریا دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی وقهرمان کشتی مدارس فارس وشیراز و پیام فرزند دوم عباس اقا ملی پوش تیم ملی راگبی ایران ودارنده مقام سوم اسیا ست  .

 قضاوت کشتی محمدحسین محبی قهرمان پر افتخار کشتی ایران وجهان

عباس شجاعی داوربین المللی کشتی ایران در کنار پرافتخارترین کشتی گیرتاریخ دنیا الکساندر مدوید رفیق ورقیب جهان پهلوان غلامرضا تختی /در حاشیه مسابقات جهانی کشتی


برچسب‌ها: کشتی, عباس شجاعی, عباس فلک, عکس, محمد حسین محبی
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:18  توسط محمد | 

درود:       السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

باعرض تسلیت بهمناسبت شهادت هشتمین اختر تابناک امامت به عموم مسلمانان جهان.

"عکس هفته" این هفته ما مصادف با شهادت امام رضا(ع) شد وبه همین مناسبت عکسی از مراسم

سوگند خوردن کشتی گیران جوان ایران در سال ۱۳۵۵ درحرم مطهر امام رضا(ع) را خدمت دوستان و ورزشکارن عزیز عرضه میداریم امید انکه مقبول بیفتد.

کشتی وکشتی گیر همیشه ودر همه حال با جوانمردی وفتوت همراه بوده وخواهد بود ودلیل علاقه مردم به این رشته جذاب همین پاکی وصداقت است. موزه استان رضوی محل باشکوهی است افتخار افرینهای جهان پهلوان غلامرضاتختی وسایر قهرمانان ایران زمین.

درعکس فوق ذبیحی مداح معروف مشغول خواندن مراسم سوگند خوردن وعرض ادب واحترام به ساحت مقدس علی بن موسی است وبقیه عوامل فدراسیون کشتی وورزشکاران رشته فرنگی در پشت سر وی قراردارند.

درصف اول از سمت راست عکس نفر سوم با لباس سفید عباس شجاعی(عباس فلک) قرار دارد که در این مسابقات با وجود مسمویت به مقام نایب قهرمانی کشور دست پیدا میکند.

عباس اقا در پناه ضامن اهو همواره سالم وتندرست باشی.

محمد رضا پولادی.


برچسب‌ها: عکس هفته, حرم امام رضا, کشتی
+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 14:27  توسط محمد | 

 

درود:درادامه معرفی افتخارآفرینان ورزش کازرون به سراغ پرافتخار ترین کشتی گیر تاریخ کازرون وداوربین المللی کشتی ایران رفتیم:

گود باغ نظر در خاطرات مردم کازرون جایگاه ویژه ایی داشته وخواهد داشت در اواخر دهه سی بچه سبزه روباموهای فرفری شلوغتر از دیگر همسن وسالهای خودش بود.پر جنب وجوش پر تحرک وخوش ذوق که نظرها را بسوی خودش جلب میکرد.

خیلی زود پایش به میادین ورزشی باز شد ودر اکثر رشته  ها تبحر پیدا کرد.

فوتبال کازرون وزمین پل تن وزمین خاکی استادیوم کازرون نام این نوجوان لاغر اندام را هرگز فراموش نمیکند واکثر مواقع با یه دبه اب بر روی دوچرخه وارد میشود ویه حال اساسی به هم تیمها وحتی رقبا میداد .خودش در بک چپ یا دروازه بازی میکرد وبا تیم دبیرستان شاکر به مقام قهرمانی رسید وبه تیم منتخب اموزشگاهی کازرون دعوت شد وبا این تیم به مقام نایب قهرمانی رسید.

فوتبال را با تیم ساسان شروع کردسپس به پرسپولیس رفت و با این تیم به شهرت رسید ولی فوتبال چیزی نبود که اورا راضی نمایید تا اینکه تحت هدایت علی اکبر یاوری مربی تیم فوتبال ساسان که مربی کشتی هم بود به ورزش زیبا کشتی علاقه مند شد وپس سه ماه تمرین در وزن 48 کیاو به عضویت تیم منتخب مدارس کازرون درامد وبه مسابقات قهرمانی استان اعزام شد وبه مقام قهرمانی دست پیدا کرد واین سراغاز افتخار افرینی این ورزشکار کازرونی نه تنها در ایران بلکه در عرضه ورزش دنیا شد.

عباس شجاعی معروف به عباس فلک متولد۱۳۳۴ کازرون   از ماندگار ترین وپرافتخارترین ورزشکاران کازرونی هست که اوازه وشهرت او در جهان کشتی زبان زداست. عباس فلک علاوه بر ورزش در زمینه هنر موسیقی نیز از عنوان داران است وعناوین زیادی در سطح کشور دارد.همچنین در رشته های والیبال /بسکتبال/ دوچرخه سواری / جودو/هاکی به مدارج خوبی رسیده است .

 در فقر امکانات ورزش کازرون که هنوز هم به قوت خود باقیست عباس شجاعی ودیگر کشتی گیران کازرون  فقط با توجه به استعداد ذاتی وعلاقه فراوان در کشتی به عناوین وافتخارات فراوان دست پیدا کردند.عباس برای تمرین ویادگیری فنون کشتی با سختی فراوان مواجه بود محل تمرینش در گود باغ نظر روی گودالی پر از پوست گندم که با پوشش از گونی بود انجام میداد وبرای یادگیری بیشتر شبانه با دوچرخه به شبراز میرفت و هزاران خطر به جان میخرد .

عباس فلک با تمام مشکلات کنار امد تا به عناوین معتبر دست یافت  هشت سال قهرمان بلامنازع کشتی فارس /چهار سال ستاره کشتی فارس/ بهترین ورزشکار فارس در یک دوره / نایب قهرمان جوانان کشور/  نایب قهرمان جام گندم طلایی و....گوشه هایی از افتخارات عباس فلک است عشق وعلاقه مردم ورزشدوست کازرون به عباس

باعث شده بود که اشعار زیادی درباره او بسازند که یکی از اوان اشعار بدین قرار است:

" عباس فلک وی سی ده بک بانی لبک بروتو کلک بزن سگک

این مطلب ادامه دارد.

محمد رضا پولادی  

 

+ نوشته شده در  شنبه یکم بهمن ۱۳۹۰ساعت 21:50  توسط محمد | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ

پیوندهای روزانه
سایه سار(افشین دشمن زیاری)
کازرون شناسی
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۳
دی ۱۳۹۳
آذر ۱۳۹۳
آبان ۱۳۹۳
مهر ۱۳۹۳
شهریور ۱۳۹۳
مرداد ۱۳۹۳
تیر ۱۳۹۳
خرداد ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
آرشيو
برچسب‌ها
فوتبال کازرون (6)
عکس هفته (4)
کشتی (3)
احمد رزمی (3)
تاج کازرون (3)
تیم نیرو (2)
هندبال کازرون (2)
برق شیراز (2)
ورزش کازرون (2)
خداکرم دژکام (2)
منتخب کازرون (2)
صنعت نفت ابادان (2)
عباس شاکری (2)
محمدرضا پولادی (2)
ماشااله دژکام (1)
جعفرعبادی (1)
پاس کازرون (1)
محمود سرشناس (1)
قاسم ریحانی (1)
اسطوره فوتبال کازرون (1)
پیوندها
آفتاب کازرون ( دکتر دشمن زیاری)
گرنک ( امین سیاح پور)
پستچی ( ابراهیم جوکار)
جغرافیای طبیعی کازرون( محمود رضا پولادی)
قهرمان ( بهادر ریاضی)
کازرون شناسی(استاد فروتن)
گلبن(استاد مهدی تقی نژاد)
بهار
دکتر علی شریعتی
کازرون نما
سایت بابونه
ثمره(دکتر شاپور ابراهیمی)
عاشقان برق شیراز
اسقلال عشقه
نگاه برتر نگاه ویژه(خبری -تحلیلی ورزش کازرون وایران)
روزنامه طلوع کازرون
کمال ادب
دیار سلمان (اردلان ابراهیمی)
هیت فوتبال کازرون
it-salman
صدای آبی آشنا(اصغر سرشناس)
شکروک-حسین رضوی
استاد ساسان پایه دار
ورزش -3
sst-تاج بزرگ آسیا
خبرهای ورزشی ایران - گل
عصرکازرون
شهرسبز-تحلیلی خبری
بارسلونا و مسی (معرفی ستارگان بارسلون)
اخبار ورزش
کازرون خبر
بزرگان فرهنگ کازرون
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM